Płukanki do włosów

Płukanki ziołowe po prostu warto stosować. Taka „kuracja” to jak operacja bez skalpela, tylko nie na ciele, a na włosach. Płucząc włosy odpowiednio przyrządzonymi ekstraktami, poprawiamy ich wygląd, odżywiamy je oraz wzmacniamy ich strukturę.Włosy blond

Daną płukankę przyrządzamy w odniesieniu do tego jaki chcemy osiągnąć efekt. Dla przykładu, panie z włosami blond mogą śmiało wykorzystać łagodny rumianek. Sprawa jest niezwykle prosta. Kwiaty tej rośliny są powszechnie dostępne w aptekach. Należy zalać je wrzątkiem, poczekać aż wywar ostygnie i odcedzić go. Włosy trzeba płukać po umyciu ich szamponem. Do tej płukanki można dodać kwiatów dziewanny, soków z pomarańczy i cytryny.

Efekt: poprawia połysk, miękkość, nadaje intensywniejszy kolor pod warunkiem, że płukankę stosujemy regularnie. W przypadku jasnych włosów poleca się jeszcze rabarbar (wywar z ugotowanego rabarbaru) oraz sok z cytryny (rozcieńczony z wodą).

Włosy ciemne, rude

Te lubią np. korę dębu, którą podobnie jak rumianek z łatwością dostaniemy w aptece. Korę należy zalać wodą i dodać kilka łyżek oliwy. Substancję nanosimy na włosy i spłukujemy po ok. 30 minutach. Dobre będą też, nieco bardziej powszechne płukanki z czarnej herbaty lub czarnej kawy lub płukanka z czarnej kawy, dodatkiem rozmarynu czy octu jabłkowego. Włosy można też przyciemnić, m.in. za pomocą szałwii lub kory dębu.

Na włosy rude polecany jest miks owoców z dzikiej róży, wywaru z goździków i  kawy.

AK

© Copyright Dojrzałe piękno 2021