Skórka pomarańczowa, wodna czy tłuszczowa?

Cellulit, prawdziwa zmora współczesnych kobiet, która pojawia się niezależnie od wieku czy figury. Jeszcze nie tak dawno utożsamiany głownie z problemem nadwagi, dziś już wiadomo, że borykają się z nim nawet szczupłe kobiety. Jaka jest różnica pomiędzy skórką pomarańczową na pupie szczupłej kobiety, a jej nieco okrąglejszej koleżanki?

Przyczyna powstawania brzydkich dziurek i grudek na udach i pośladkach może być różna. W przypadku szczupłych osób zwykle jest to nadmiar wody, który odkłada się pod tkankami wywołując efekt pomarańczowej skórki. Panie walczące z nadwagą przyczyny mogą dopatrywać się w nadmiarze tkanki tłuszczowej, którą należy spalić, aby pozbyć się problemu.

Cellulit tłuszczowy wymaga innych technik jego zwalczania niż jego wodny odpowiednik. W przypadku nagromadzenia zbyt dużej ilości wody wystarczą odpowiednie zabiegi antycellulitowe, natomiast cellulit tłuszczowy zwalcza się zwiększoną dawką ruchu i dietą, które skupione są głownie na redukcji tkanki tłuszczowej.

Wraz z kolejnym przybywającym rokiem, coraz trudniej dbać o odpowiednią jędrność i sprężystość skóry. Dojrzałe kobiety powinny więc stosować kosmetyki i preparaty antycellulitowe dedykowane swojej grupie wiekowej, ponieważ substancje czynne w nich zawarte zostały dostosowane do szczególnych potrzeb starzejącej się skóry. Nie zaszkodzi także odpowiednia dieta i większa aktywność fizyczna, które nie tylko pomogą pozbyć się okropnej skórki pomarańczowej, ale i pozwolą dłużej cieszyć się doskonałą kondycją i stanem zdrowia, którego mogą pozazdrościć nawet młode kobiety.

© Copyright Dojrzałe piękno 2021