Zadbany biust

Biust to niekwestionowany atrybut kobiecości, a jednocześnie jedna z najdelikatniejszych części naszego ciała. Wygląd piersi zależy głównie od genów, ale o ich pięknie oraz zdrowi decyduje jak o nie dbamy.

Piersi zbudowane są przede wszystkim z tkanki gruczołowej i tłuszczowej, dlatego z upływem lat łatwo tracą sprężystość. W okresie zbliżającej się menopauzy, organizm kobiety zaczyna stopniowo wydzielać mniej estrogenów, co odbija się na wszystkich tkankach organizmu. W przypadku piersi, zmniejszająca się ilość tkanki gruczołowej, sprawia, że ich skóra wiotczeje, a biust opada.

U części kobiet podczas przekwitania piersi znacznie powiększają się. Dzieje się tak pod wpływem hormonów, które powodują przekształcanie się tkanki gruczołowej w tłuszczową. Niezależnie od wieku nasz biust wymaga starannej pielęgnacji, dlatego powinnaś zadbać o niego Ty, a także Twoja córka. Dlatego podczas upalnego lata zapomnijcie o opalaniu się topless, ponieważ promienie słoneczne sprawiają, że nasza delikatna skóra biustu staje się zwiotczała i sucha. Ponadto narażamy ją na poparzenia, nieestetyczne przebarwienia, a nawet nowotwór skóry, zwany czerniakiem.

W chwili obecnej większość klinik chirurgii plastycznej oferuje zabieg podniesienia piersi, jednak jest to narzędzie ostateczne. Warto o piersi zadbać już wcześniej – odpowiednie preparaty wmasowywane w skórę nie tylko samych piersi, ale również dekoltu, sprawią, że skóra przez dłuższy czas będzie elastyczna i napięta.

Należy jedynie pamiętać, że preparatów ujędrniających biust nie można stosować podczas karmienia oraz w ciąży – wtedy wystarczą naturalne oliwki, które nie zaszkodzą ani tobie, ani dziecku. Również należy wstrzymać się z użyciem, gdy mamy zamiar wyjść na słońce. Nie smaruj się na noc – wtedy biust leży swobodnie i preparat nie przyniesie dobrego efektu. Najlepiej stosować je rano, poczekać, aż dobrze się wchłoną i założyć stanik (który powinien być dobrze dopasowany do biustu).

Anna J

© Copyright Dojrzałe piękno 2021