Sprawdzone sposoby na piękne dojrzałe włosyNowe kolory włosów, modne cięcia i wspaniałe produkty - to wszystko jest ważne, gdy chodzi o pielęgnację włosów dojrzałych. Jednak dbanie o włosy z wiekiem to nie wszystko. Im bardziej się starzejemy, tym bardziej zmniejsza się ilość naszych naturalnych olejków, a nasze włosy są narażone na codzienny stres, z którym nie musiały sobie radzić w młodości. Połącz te czynniki z genetyką i masz idealną burzę warunków dla niesfornych, suchych i łamliwych włosów. Dlatego właśnie chcemy pomóc Ci zwalczyć te negatywne skutki i wprowadzić pozytywne zmiany, które zaowocują pięknymi, dojrzałymi włosami niezależnie od wieku.

Zmień szampon zgodnie z zapotrzebowaniem włosa

Choć może się to wydawać dziwnym miejscem na początek, zmiana szamponu jest w rzeczywistości jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swoich włosów. Faktem jest, że wraz z wiekiem naturalne oleje w skórze głowy zmniejszają się, co skutkuje suchymi włosami, które są bardziej kruche i podatne na łamanie. Powoduje to również, że włosy tracą objętość i wyglądają na wiotkie i matowe.

Używanie szamponu przeznaczonego specjalnie do włosów suchych może pomóc w utrzymaniu miękkich i lśniących włosów. Warto zacząć od szamponów zawierających takie składniki jak olej jojoba, olej arganowy, olej kokosowy czy biotyna. Biotyna to witamina, która pomaga włosom rosnąć grubszym i mocniejszym, a stosowanie jej w szamponie może być naprawdę świetne dla dojrzałych włosów.

Chroń włosy dobrej jakości odżywką

Wiemy, że odżywka jest dla Twoich włosów, ale jest również dla Twojej skóry głowy. Ważne jest, aby chronić skórę głowy przed ostrymi szamponami i zanieczyszczeniami środowiska za pomocą odżywki, która oferuje efekt zagęszczania. Pomoże to utrzymać silne i zdrowe włosy, chroniąc je przed czynnikami zewnętrznymi i ograniczając ich łamanie się. Dobra odżywka pomoże również poprawić przepływ krwi do skóry głowy, co może sprzyjać wzrostowi włosów, więc jeśli chcesz zapuścić swojego starego boba, jest to świetny sposób, aby to zrobić!

Zmień uczesanie, aby wzmocnić włos

Odpowiednia fryzura dla twojego kształtu twarzy zrobi ogromną różnicę w twoim wyglądzie, a regularne trymowanie pomoże utrzymać świeży i aktualny wygląd twojego stylu. Regularne podcinanie pomoże Ci zachować świeżość i aktualność fryzury, ale przyniesie też korzyści Twoim włosom, dodając im objętości i usuwając rozdwojone końcówki, które mogą powodować łamanie się włosów. Zaplanuj regularne trymowanie, aby Twoje włosy były zdrowe i lśniące.

Unikaj narzędzi grzewczych

Prawidłowo stosowane suszarki i lokówki to świetny sposób na stylizację włosów. Jednak gdy używamy ich zbyt często lub z użyciem zbyt wysokiej temperatury, niszczymy nasze włosy. U starszych kobiet uszkodzenia te objawiają się przerzedzeniem włosów i ich wypadaniem. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wspaniałych produktów przeciwstarzeniowych, ale ich regularne stosowanie może naprawdę pomóc Twoim włosom. Produkty przeciwstarzeniowe do włosów mogą pomóc wzmocnić włosy od wewnątrz, a nawet zmniejszyć ich przerzedzenie o 80%. Zapewniają one również ochronę przed promieniowaniem UV, więc nie służą jedynie do ochrony włosów przed ciepłem narzędzi do stylizacji.

Używaj maski kondycjonującej raz w tygodniu

Chociaż większość wymienionych tutaj korzyści jest krótkoterminowa, cotygodniowa maska kondycjonująca to świetny sposób na zapewnienie długotrwałych korzyści dla Twoich włosów. Stosowanie maski kondycjonującej raz w tygodniu może być bardzo skuteczne w naprawianiu suchych i łamliwych włosów spowodowanych częstym farbowaniem i stylizacją na ciepło.

Cotygodniowa maseczka może również pomóc w ograniczeniu łamania się włosów i zwiększyć ich połysk, dzięki czemu włosy wyglądają zdrowiej i są bardziej miękkie w dotyku. Ponadto, maska odżywcza może pomóc poprawić wytrzymałość i elastyczność włosów, dzięki czemu są one mniej podatne na złamania. Te korzyści mogą naprawdę zrobić różnicę, zwłaszcza dla tych, którzy mają przerzedzone włosy lub którzy wyrastają z krótkiej fryzury.

Dojrzałe włosy nie muszą być matowe i nieatrakcyjne. W rzeczywistości mogą to być jedne z najciekawszych i najpiękniejszych włosów. Wystarczy, że zastosujesz się do poniższych wskazówek, a wkrótce będziesz miała wspaniałe włosy, o jakich zawsze marzyłaś.