Jak wybrać najlepsze nożyczki fryzjerskieJeśli chodzi o strzyżenie włosów, narzędzia mają ogromne znaczenie. W końcu nawet najbardziej wykwalifikowani fryzjerzy nie są w stanie nadrobić braków w narzędziach. Co więcej, jakość Twojej fryzury będzie również zależała od Twoich nożyczek fryzjerskich. Skąd więc wiesz, czy dana para nożyczek jest dla Ciebie odpowiednia? Cóż, istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przed podjęciem świadomej decyzji. Spójrzmy na niektóre z kluczowych rozważań poniżej.

Co powinieneś wiedzieć o nożyczkach fryzjerskich

Zanim zanurkujemy w specyfikę nożyczek fryzjerskich, najpierw zrozummy, co mamy na myśli, gdy mówimy o nożyczkach fryzjerskich. Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że nożyczki fryzjerskie różnią się od nożyczek fryzjerskich. Nożyczki fryzjerskie są zaprojektowane specjalnie do cięcia włosów.

Występują w dwóch podstawowych rodzajach - standardowych i zakrzywionych. Podczas gdy nożyczki fryzjerskie są przeznaczone do ogólnej stylizacji, nożyczki barberskie są przeznaczone do cięcia włosów w taki sposób, aby pozostały mocne. Są one zaprojektowane tak, aby wytrzymały przy długotrwałym użytkowaniu. Dlatego też są cięższe i grubsze niż nożyczki fryzjerskie.

Wybierz nożyczki zgodnie z typem włosów

Twój typ włosów jest ważnym czynnikiem przy rozważaniu, jaki typ nożyczek kupić. Jeśli masz kręcone włosy, prawdopodobnie skorzystasz z nożyczek z zakrzywionym ostrzem. Taka konstrukcja pomoże Ci uzyskać czyste, dokładne cięcie. Z kolei do włosów prostych najlepiej pasują nożyczki o standardowym kształcie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty przy cięciu włosów kręconych, spróbuj użyć nożyczek z wklęsłą (zakrzywioną) krawędzią.

Jeśli masz bardzo kręcone włosy, poszukaj nożyczek z dłuższym ostrzem. Pomoże Ci to przyciąć włosy bez zbytniego zbliżania się do nich, co pozwoli Ci uniknąć zbędnego obciążenia. Z drugiej strony, krótsze ostrza są lepsze do cięcia prostych włosów.

Długość ostrza

Długość ostrza to kolejny ważny czynnik do rozważenia. Dłuższe ostrza są lepsze do cięcia włosów kręconych, podczas gdy krótsze ostrza są lepsze dla prostych włosów. Zakrzywione ostrza są lepsze do cięcia włosów kręconych, podczas gdy proste ostrza są lepsze do cięcia włosów prostych. Jeśli masz kręcone włosy, szukaj nożyczek z dłuższymi ostrzami.

Jeśli masz proste włosy, lepsze będą krótsze ostrza. Jeśli masz długie włosy, dłuższe ostrze pozwoli Ci przyciąć włosy bez zbytniego zbliżania się do nich, co pomoże Ci uniknąć zbędnych kilogramów. Z drugiej strony, krótsze ostrza są lepsze dla krótkich włosów.