Najlepsze profesjonalne akcesoria dla dojrzałych włosówNa kobietach spoczywa duża presja, by nadążać za najnowszymi trendami fryzjerskimi. Co jednak z tymi z nas, które nie są już młode, ale jeszcze nie całkiem stare? Mówi się nam, że nie powinnyśmy ujawniać swojego wieku i że powinnyśmy udawać młodsze niż jesteśmy. A jeśli masz dojrzałe włosy, życie może być jeszcze bardziej wymagające. To, co kiedyś nazywano "siwizną", jest obecnie uważane za oznakę mądrości i dojrzałości - co zdecydowanie możesz świętować! Ma to jednak wpływ na wybór fryzury, zwłaszcza jeśli włosy są przerzedzone lub mają inne problemy, które chcesz rozwiązać. Na szczęście, istnieją profesjonalne akcesoria do włosów dojrzałych, które oferuje każda profesjonalna hurtownia fryzjerska. Ułatwiają przyjęcie wieku z gracją. Oto przegląd najlepszych z nich:

Profesjonalna suszarka do włosów

Suszarki to niezbędne narzędzia do wykonania większości fryzur, ale przy braku ostrożności mogą naprawdę zniszczyć włosy. Dlatego, jeśli masz dojrzałe włosy, powinnaś wybrać suszarkę z dyfuzorem. Ta przystawka wygładza strumień powietrza, zapobiegając uszkodzeniom, które mogą powodować rozdwajanie się końcówek i łamanie. Dyfuzor jest przydatny dla wszystkich rodzajów włosów, ale jest niezbędny dla włosów dojrzałych, ponieważ zapobiega uszkodzeniom włosów wynikającym ze zbyt szybkiego i zbyt ostrego suszenia.

Suszarka z dyfuzorem pozwoli Ci również dodać włosom objętości, gdy są jeszcze mokre. Jest to coś, czego nie można zrobić z suszarką bez dyfuzora. Jeśli masz bardzo gęste włosy, możesz poszukać suszarki z ustawieniem niskiej temperatury. Jest to ważne dla włosów dojrzałych, ponieważ są one bardziej delikatne niż włosy młodsze.

Środek na wypadanie włosów

Niektóre wypadanie włosów nie jest problemem, ale jeśli włosy są przerzedzone, może to sprawić, że układanie włosów stanie się trudniejsze. Wiele osób stosuje minoksydyl (Rogaine) jako środek na wypadanie włosów. Jest to lek dostępny bez recepty, który okazał się skuteczny w odrastaniu niektórych włosów utraconych w wyniku łysienia typu męskiego i łysienia typu żeńskiego.

Balsam lub pianka jest łatwiejszy do zastosowania niż płynna formuła i może być stosowany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Najlepszym środkiem na wypadanie włosów dla włosów dojrzałych jest ten, którego skuteczność została udowodniona, jak minoksydyl. Istnieją inne produkty, które twierdzą, że odrastają włosy, w tym suplementy ziołowe i szampony bogate w witaminy. Choć mogą one pomóc w innych kwestiach związanych ze starzeniem się, nie są sprawdzonymi środkami na wypadanie włosów.

Odżywka i serum do włosów

Jeśli twoje włosy są suche lub łamliwe, możesz sprawić, że będą zdrowsze dzięki odżywce i serum. Produkty te pomagają włosom zachować wilgoć i połysk, a są niezbędne dla dojrzałych włosów, ponieważ są one bardziej suche i mniej sprężyste. Produkty te można znaleźć w niemal każdej linii kosmetyków do pielęgnacji włosów i w większości sklepów spożywczych. Wybierz ten, który ma doskonałe recenzje, ponieważ jest wiele opcji. Niektóre odżywki do włosów pełnią również funkcję serum, dlatego wybierz tę o lekkiej formule, która nie obciąży Twoich włosów.